افزایش دادن اخبار خراسان میهمان ارتباط

افزایش دادن: اخبار خراسان میهمان ارتباط استانی برنامه مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز بین‌الملل تصویرهای + “چیماکی” خوراکی مشابه دُلمه در کشورهای اسلامی

فصل دلمه‌های برنجی در شهر باستانی و مسلمان‌نشین کاشغَر در چین فرا رسیده هست.

تصویرهای + "چیماکی" خوراکی مشابه دُلمه در کشورهای اسلامی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری شین هوآ؛ همزمان با برگزاری جشنواره قایق اژد ها (۳۰اُم ماه مه) در شهرهای متفاوت چین، مسلمانان اویغور و دیگر اقلیت های قومی در شهر کاشغَر واقع در استان سین کیانگ با طبخ و سرو دلمه هایی موسوم به “چیماکی” به استقبال از این مراسم خوش حالی باستانی می روند.

عبارات مهم : اسلامی

“چیماکی” خوراکی آشنا شده است در چین و ژاپن هست. این غذا ترکیبی از برنج پخته شده، مربای گل سرخ یا مربای انجیر و یا ماست است که در برگ بامبو یا خیزران پیچیده و سرو می شود.

بر اساس طب چینی، این خوراک تقویت کننده کبد و معده هست؛ بنابراین در تمامی ایام سال مصرف می شود، ولی وقت مهم تهیه و فروش آن در پنجمین روز از ماه پنجم سال چینی است که همزمان با جشنواره قایق اژد ها و بزرگداشت “کوتسوگن”، از جنگجویان اساطیری محبوبیت بیشتری می یابد.

فروش چیماکی در این برهه از سال زیاد کردن می یابد. بسیاری از گردشگرانی که جهت تماشای رقابتهای قایق اژد ها به کاشغر می آیند، در وعده های مکرر این خوراک را تهیه می کنند. به گفته فروشندگان محلی درآمدی که از فروش چیماکی حاصل می شود بیش از ۳۰۰ دلار در روز است.

چیماکی خوراکی چینی است که از محبوبیت بالایی در میان مسلمانان این کشور برخوردار هست. این خوراک شباهت زیادی به دلمه برگ مو که در کشورهای اسلامی خاورمیانه مرسوم هست، دارد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلامی | خوراکی | جشنواره | مسلمانان | چیماکی | دُلمه | مسلمانان اویغور | غذا

تصویرهای + "چیماکی" خوراکی مشابه دُلمه در کشورهای اسلامی

تصویرهای + “چیماکی” خوراکی مشابه دُلمه در کشورهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog